Fotografia ślubna poznań

Fotografię ślubną wykonuję na terenie całego kraju, nie tylko w Poznaniu.

Oczywiście Poznań jest często miejscem rodzinnym nowożeńców, w Poznaniu jest wiele możliwości do fotografii ślubnej – jak np. Park Sołacki, Ogród Botaniczny, Cytadela, Malta czy chociażby Stary Rynek czy brzeg Warty. Oprócz tych miejsc warto wybrać sie na zdjęcia ślubne pozna Poznań – w miejsca mniej odwiedzane, w miejsca które zapadną w pamięć, w miejsca w które można powrócić i powspominać.Fotografie ślubne realizuję też w takich miastach jak Wrocław, Warszawa, Kraków Gdańsk czy Sopot.

zdjęcia ślubne wesele poznań oborniki

Co jest najważniesze w fotografii ślubnej ? 

Przede wszystkim trzeba pamiętać o reportażowym charakterze zdjęć - dzień ślubu obfituje w wiele ważnych momentów - przygotowania (nie tylko Pani młodej i Pana młodego ale także świadków), podziękowania rodziców, pierwsze spotkanie Pary młodej, ceremonia ślubna, składanie życzeń przez gości weselnych, otwarcie zabawy weselnej, pierwszy taniec, konkursy weselne, tort ślubny, podziękowania dla rodziców no i w końcu oczepiny.
Jak widać, lista najważniejszych elementów zaślubin jest imponująca. Jest to bardzo napięty czas zarówno dla nowożeńców jak i dla fotografa który towarzyszy młodej parze na każdym kroku.
Bardzo ważne jest więc aby zapewnić maksymalny komfort Pani młodej i Panu młodemu. Najczęściej można to uzyskać poprzez "udawanie ducha" - chodzi o to aby być prawie niezauważalnym.
Oczywiście od tej reguły są wyjątki - kiedy Pan młody lub Pani młoda potrzebują wsparcia bardzo chętnie wspieram ich ciepłym słowem. Jako fotograf bardzo sie ciesze kiedy Młoda Para obdaża mnie zaufaniem.
Osobiście wolę właśnie takie relacje - wtedy biorę udział w całym dniu razem z Parą Młodą a nie obok nich. Zdecydowanie nie chcę aby nowożeńcy stresowali sie moją obecnością. I nie chodzi tu o same zdjęcia ale przede wszystkim właśnie o komfort.zdjęcia ślubne wesele poznań oborniki

A jaki trzeba mieć sprzęt ? 

Sprzęt jest oczywiście ważny, ale jeszcze ważniejsze jest jego odpowiednie ustawienie. Dzisiejsze aparaty cyfrowe pozwalają tak ustawić sprzęt aby wogóle nie sprawdzać jak wyszło zdjęcie !
Sprawdzanie za każdym razem jak wyszło zdjęcie jest ogromnym błędem - w momencie kiedy to robimy uciekają cenne sekundy w których możemy przegapić najlepsze ujęcie.
Czas na przeglądanie zdjęć będzie po zakończeniu pracy. Oczywiście nie mówię żeby nie kontrolować naświetlania zdjęć wogóle - należy ograniczyć ten proces do wystarczającego miniumum.
Jeżeli ktoś za często sprawdza na monitorze aparatu jak wyszło zdjęcie (często to znaczy około raz na 5 zrobionych zdjęć) to oznacza że nie przygotował sie do tego co robi (a przynajmniej nie przygotował swojego sprzętu).
Fotograf na poziomie fotografii ślubnej powinien znać swój aparat na wylot - podobnie jak żołnierz swój karabin ! Może nie jest to kwestia życia i śmierci ale przynajmniej ryzykujemy utratę najlepszego ujęcia :).


zdjęcia ślubne wesele poznań oborniki

Gdzie najlepiej robić zdjęcia ślubne ?

Każdy forotgraf ma zapewne swoje ulubione miejsca na sesje plenerowe w które zabiera nowożeńców. Trzeba jednak uważać - miejsce zdjęć plenerowych powinno być w jakiś sposób związane z Parą Młodą.
Robienie zdjęć w tych samych miejscach to nie jest dobry pomysł. Pierwszą rzeczą w ustaleniu miejsca zdjęć jaką należy zrobić to...
zapytać o to nowożeńców ! Na pewno mają jakieś swoje "miejsce magiczne" w którym czują sie dobrze a co ważniejsze - z którym są związani emocjonalnie.
Idealne miejsce do zdjęć plenerowych to takie które przypomina o czymś Parze Młodej - może to być na przykład miejsce oświadczyn.
Bardzo często miejsce sesji zdjęciowej nie jest tak ważne jak inscenizacja sesji - jeżeli jest jakaś rzecz z którą związani są nowożeńcy to warto wykorzystać właśnie taki elemet. Jest to najczęściej wspólna pasja Pary Młodej. Uwzględnienie pasji w zdjęciach ślubnych pozwala na wydobycie najlepszych emocji, a właśnie o emocje chodzi !